Tjedan darovitih učenika u PŠ Mala Mučna (spoj ekologije i kreativnosti)

Autor: Nataša Karlovčec, 30. 3. 2017.

Dolaskom lijepog vremena, učenici PŠ Mala Mučna sve više vremena provode na svježem zraku.  Tjedan darovitih učenika izvrsna je prilika da pokažu svoje kreativne ideje, spoje ljubav prema ekologiji i ovogodišnji kreativni projekt. Osluškujući stanovnike sela, učenici su došli na ideju da sakupljaju stari papir po selima iz kojih dolaze, a ne samo iz vlastita doma.

Krenuli su u realizaciju. Informatička znanja pomogla su da samostalno napišu tekst, medijski ga oblikuju, obogativši  privlačnim vizualnim sadržajem, kreirajući plakat. Isprintane plakate zalijepili su na oglasne ploče pored mljekara u sljedećim selima: Mala Mučna, Gornji Maslarac, Donji Maslarac i Brđani Sokolovački te pozvali stanovnike da na dan 4.4. 2017. g. ostave pred mljekarom stari papir u vrećicama koji će učenici potom sakupiti i donijeti u školu.

Idilična suradnja malih i veliki stanovnika sela nastavit će se i dalje.

Počeli smo proljetne radove i na školskom vrtu. Također, idejom i vlastitim sredstvima ukrasili smo cvjetnjak s maćuhicama i skrenuli pogled u dvorištu ka njihovom lijepom cvatu.

Nove igre na odmoru i satovima Tjelesne i zdravstvene kulture obogaćuju slobodno vrijeme i nastavu i čine nas sretnima!

Učenice 2. razreda Ana Hudoletnjak i Lea Mrzlečki okušale su se u učiteljskom zvanju i, uz pripremu i pomoć razrednice, odlično iznijele satove Hrvatskog jezika i Matematike.

Uživali smo pokazujući svoje interese i veselili se svakoj aktivnosti!