IZLET U KRAPINU

Autor: Miodrag Maksimović, 10. 5. 2011.

Dana 6. travnja učenici petih razreda išli su na izlet u Krapinu.

Dana 6. travnja ujutro učenici petih razreda su se skupili ispred škole, u 8h se ukrcali u autobus i krenuli u Krapinu. Putovali smo kroz mnoga sela i gradove. Svi smo bili uzbuđeni i sretni. Kad smo došli u Krapinu posjetili smo Hušnjakovo brdo pa smo išli u Muzej krapinskog pračovjeka. Gledali smo kako su ljudi skupljali hranu, naganjali životinje, kako su se oblačili, kako i gdje su spavali i kako su se kupali. Nakon što smo to pogledali išli smo u razgledavanje s vodičem. U prapovijesti su ljudi nalikovali na majmune, a kako su se razvijali sve su više izgledali kao mi danas. Kada smo sve to pogledali i poslušali, krenuli smo na ono najbolje, a to su TOPLICE. Tamo smo dobili narukvice koje nismo smjeli izgubiti. Svi smo se veselili kupanju u bazenu, zezali smo se i vikali kao mala djeca. Kupali smo se dva sata. Na putu kući pričali smo viceve i pjevali pjesme. Vidjeli smo Arenu. Kad smo došli natrag, roditelji su nas odmah ispitali kako je bilo, a mi smo im sve ispričali. To mi je bio najbolji izlet u pet godina. Htjela bih da se opet ponovi.

Ivana Jurković, 5.b