PLANINARSKI IZLET KAMENITOVAC

Autor: Miodrag Maksimović, 10. 5. 2011.

Dana 17. travnja mali planinari uputili su se na istočnu stranu Bilogore.

Dana 17. travnja naši su se mali planinari otputili vidjeti je li istočna strana Bilogore jednako lijepa kao ova naša i sudjelovali u susretu planinara "Proljeće na Bilogori". Susret je započeo veselo u Velikom Trojstvu uz pjesmu i ples sa lokalnim kulturno-umjetničkim društvom i obilazak etno kuće. Poslušali smo srdačne pozdrave domaćina, a zatim se otputili prema planinarskom domu na Kamenitovcu. Po putu su nas častili sendvičima od namaza spravljenih u kućnoj radinosti, a osim prekrasnih vidika s bilogorskih brežuljaka, imali smo prilike posjetiti i Romsku kuću, etno-kuću koja je pretvorena u objekt kulturne baštine gdje se predstavlja kultura i običaji Roma Lovara, jedne od najstarijih skupina Roma u Hrvatskoj, čije je prisustvo na prostoru Hrvatske zabilježeno već u 13. stoljeću. Na Kamenitovcu smo vidjeli pisanice ukrašene raznim tehnikama – vezenjem, slikanjem, grebanjem, bojanjem, a imali smo prilike kupiti i razne druge domaće proizvode. Na Kamenitovcu je bilo veselo, s planinarima iz raznih dijelova Hrvatske koji su pjevali i plesali. Izlet je ocijenjen kao uspješan uz molbu djece da sljedeći put idemo negdje dalje, jer im je ovaj izlet bio prekratak. Do sljedećeg pohoda!