TERENSKA NASTAVA U ZAGREBU

Autor: Miodrag Maksimović, 10. 5. 2011.

Učenici razredne nastave matične škole Sokolovac i područnih škola realizirali su terensku nastavu u Zagrebu 19.travnja 2011. god.

Učenici 3. i 4. razreda posjetili su Arheološki muzej gdje su na vrlo zoran i zanimljiv način pod vodstvom studentice arheologije  "prošetali" velikim razdobljima  prošlosti – kamenim, bakrenim, brončanim i željeznim dobom te civilizacijom starog Egipta i Grčke. Istovremeno, učenici nižih razreda posjetili su zagrebački aerodrom, gdje su, zahvaljujući srdačnom vodstvu, upoznali sve dijelove zračne luke uključujući i službe zadužene za održavanje aviona i s velikim su ushićenjem gledali slijetanje i polijetanje zrakoplova.

Slijedeća "postaja" bila je zajednička za sve – u kazalištu Žar ptica djeca su pogledala kazališnu predstavu "Družba Pere Kvržice". Poznati roman obrađen je na vrlo moderan i atraktivan način uz poruku kako je zajedništvo, prijateljstvo i sloga tema koja ne zastarijeva.

Program se nastavio odvojeno: dio đaka je nakon predaha na Manduševcu, razgledavao zagrebačku katedralu pod vodstvom stručnog vodiča. Uslijedilo je uspinjanje uspinjačom na Gornji grad te obilazak značajnih građevina – kule Lotrščak,  crkve sv. Marka, zgrade Vlade i Sabora RH  i na kraju spuštanje kroz Kamenita vrata do Jelačićevog trga. Ostatak vremena proveli su neobavezno se družeći uz zasluženi, dugo očekivani  sladoled. Istovremeno, đaci prvaci su posjetili zoološki vrt gdje su prisustvovali radionici "Čiji tata je najjači" prilagođenoj njihovom uzrastu, a drugi razred je na radionici "Ljuskavi, dlakavi, pernati" naučio razlike među životinjama i njihove životne navike.

Bio je to bogat, sadržajan i zanimljiv školski dan.

Učiteljice razredne nastave