DAN OPĆINE I DAN ŠKOLE

Autor: Miodrag Maksimović, 10. 5. 2011.

Uoči uskrsnih blagdana, u srijedu, 20. travnja obilježen je dan Općine Sokolovac i Dan škole.

Domaćini svečanosti bili su načelnik Općine Vlado Bakšaj, predsjednik Općinskog vijeća Stjepan Drveni i ravnatelj škole Saša Korkut. Svečanoj sjednici Općinskog vijeća i proslavi su uz vijećnike, mještane Općine, prestavnike udruga, članove Školskog odbora, predstavnie Vijeća roditelja škole i osoblje Škole, nazočili i brojni uvaženi gosti, među kojima i Župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren, saborski zastupnik Stjepan Milinković, predsjednik Županijske skupštine Damir Felak, zamjenik župana Darko Sobota, načelnici prijateljskih općina te ravnatelji škola iz Koprivničkih Brega, Gole, Đelekovca, Đurđevca i Koprivnice.

Načelnik Općine Vlado Bakšaj u svom je izvješću predstavio rad Općine kroz godinu, ulaganja i investicije koje su završene kao i one koje su u tijeku poput velikog ulaganja u sportsku dvoranu i proširenje škole u Sokolovcu. Župan Darko Koren podržao je projekt nadogradnje škole i dvorane naglasivši kako je obrazovanje uvijek bilo jedno od primarnih područja o kojima Županija vodi računa.

Stjepan Milinković srčano je pohvalio i ohrabrio sve one koji svojim radom doprinose razvoju

Općine i škole da ne odustanu od svojih ideala i naglasio da je rad malih Općina itekako važan jer ljudi koji žive u određenoj sredini najbolje znaju što je potrebno učiniti da bi se stanovnicima pružilo uvjete za kvalitetan život.

Školu su najprije predstavili učenici. Cjelokupni program je započeo himnom koju je otpjevao dječji zbor OŠ Sokolovac, a učenici su pripremili i kratak program u kojem su pokazali svoje vještine recitiranja, pjevanja, plesanja i glumačke sposobnosti. Prisutne je zatim pozdravio ravnatelj i kroz prezentaciju predstavio rad škole u protekloj godini. Ravnatelj se zahvalio svim djelatnicima škole na kvalitetnom radu tijekom protekle godine, a uručio je i zahvalnice pojednicima koji su svojim osobnim doprinosom unaprijedili rad škole u tekućoj školskoj godini. Među njima su prednjačili roditelji učenika škole koji su svojim angažmanom na razne načine sudjelovali u radu i životu škole. Uz blagoslov koji je zazvao župnik uslijedila je svečana večera, a zatim i proslava koja je potrajala dugo u noć.