Promocija strukovnih zanimanja

Autor: IVANA PINTARIĆ, 11. 6. 2018.

Na roditeljskom sastanku za roditelje i učenike osmog razreda 7. lipnja održane su prezentacije strukovnih zanimanja i predstavljene strukovne škole: Srednja škola Ivan Seljanec i Srednja gospodarska škola iz Križevaca te Srednja škola iz Koprivnice.

Kako bi se učenici potaknuli na upis u strukovna zanimanja, u školama naše županije održane su prezentacije strukovnih zanimanja.

Roditeljima i učenicima su se obratili Renata Lohajner, predstavnica Hrvatske gospodarske komore, Županijske komore Koprivnica; Azra Magdić, predstavnica Obrtničke komore Koprivničko križevačke županije, Ines Šarac, savjetnica CISOK-a Koprivnica; Jelena Ćuruvija, predstavnica tvrtke Radnik d.d. iz Križevaca; Gordana Juran Ratković, ravnateljica Srednje škole Ivan Seljanec iz Križevaca; Manuela Gregurić, ravnateljica Srednje škole iz  Koprivnice i Toni Svoboda, ravnatelj Srednje gospodarske škole iz Križevaca.

Učenici i roditelji detaljno su informirani o strukovnim zanimanjima, upisima u strukovna zanimanja, stipendijama i ostalim mogućnostima školovanja.

Predstavljen je i portal www.psz-kckzz.hr – Promocija strukovnih zanimanja u Koprivničko križevačkoj županiji.

Ravnatelji srednjih škola predstavili su programe upisa u navedenim školama u idućoj školskoj godini kao i osobitosti škola.

Detaljnije informacije možete istražiti na mrežnim stranicama navedenih institucija i strukovnih škola.

Dobivene informacije će svakako biti korisne prilikom donošenja odluke o upisu u srednje škole koja uskoro očekuje naše učenike.