Kazališna predstava „Vol i magarac“ uprizorena u Hrvatskom domu u Sokolovcu

Autor: Leila Zainul, 10. 12. 2018.

Kazališna predstava “Vol i magarac” priča je o dužnosti i ljubavi, požrtvovnosti i vjeri, a učenici od 1. do 6. razreda naše škole, te polaznici male škole, mogli su je pogledati 6. prosinca u 11.15. sati u Hrvatskom domu u Sokolovcu. Predstava je to koja nosi jasnu poruku ljubavi, govori o dužnosti pojedinaca u društvu i odnosu prema bližnjemu te nesebičnoj podršci i brizi o nemoćnom djetetu. Predstava iznosi nekoliko snažnih poruka koje ostavljaju dojam na roditelje i odgajatelje, kao i djecu predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta. Brza igra dvojice vrhunskih glumaca uz pjevanje na sceni donosi pravu zabavu. Toliko puta ispričanu priču o rođenju Isusa ovdje nalazimo bez klišeja iz jednog novog kuta gledanja, donesenu uz snažnu poruku na veseo i duhovit način.

Leila Zainul

Tekst: Norbert Ebel

Režija i prijevod: Damir Mađarić

Uloge:

Vol: Adam Končić, glumac kazališta Komedija, igrao u TV serijama i filmovima, suosnivač vokalnog kvarteta Gubec, osnivač glumačkog festivala u Krapini GFUK

Magarac: Fabijan Pavao Medvešek, glumac kazališta Komedija, glumio u mnogim kazalištima, a sada najpoznatiji po ulozi svećenika u seriji “Na granici”

Glazba: Gordana Evačić

Kostimi: Marija Šarić Ban