Naši učenici osvojili su prvo i drugo mjesto na kreativnom natječaju „ Moja županija bez korupcije“

Autor: Nataša Karlovčec, 4. 1. 2019.

Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije je  povodom obilježavanja Međunarodnog dana borbe  protiv korupcije u četvrtak, 13. prosinca 2018., u Knjižnici i čitaonici “Fran Galović“ u Koprivnici  uručilo  nagrade  učenicima naše škole,  čiji su radovi izabrani  kao  najbolji na  kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“.
U kategoriji literarni i  video radovi -  prva nagrada dodijeljena je  Luki Drinčiću i  Leonu Maru, učenicima 8.b razreda za najbolji video uradak pod nazivom Stop korupciji!
Druga nagrada dodijeljena je Mirti Savić, učenici 8.a razreda za najbolji literarni rad pod nazivom Zbogom, korupcijo.
U kategoriji likovni radovi – treća nagrada  dodijeljena je  Ozrenu Podravcu, učeniku 7.b razreda.
Čestitamo učenicima  i njihovim mentoricama Biljani Novosel Gvozden, učiteljici hrvatskoga jezika i Ivani Devčić Rakijašić, učiteljici likovne kulture.

Video možete pogledati OVDJE,

a fotografije s dodjele nagrada na https://drava.info/2018/12/foto-pobjednicima-natjecaja-moja-zupanija-bez-korupcije-urucene-nagrade/

Biljana Novosel Gvozden

Ozren Podravac, 7. b

Zbogom, korupcijo

U našoj državi izbila erupcija,
pojavio se mito i korupcija.
Mito je  vulkan koji se puši,
korupcija lava koja nas guši.
Zavlače se u sve pore
i stanje postaje sve gore i gore…
Kako na kraj svemu stati?
Dok jedan pati, drugi se bogati.
Donose se razne rezolucije
u stilu „ Dosta je mita i korupcije!“
Nadam se da sve ovo neće ostati mrtvo slovo na papiru
zbogom, korupcijo, počivaj u miru!

Mirta Savić, 8.a r