Županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave u OŠ Sokolovac

Autor: Nataša Karlovčec, 22. 2. 2019.

Dana 14. veljače 2019. godine s početkom u 17.00 sati započelo je s radom ŽSV učitelja razredne nastave u našoj školi. Kao škola domaćin pobrinuli smo se da stručni skup protekne u vedrom ozračju i srdačnom dočeku učitelja i predavača na stručnom skupu.

Na samom početku ravnatelj škole, Saša Korkut pozdravio je sve prisutne i zaželio dobru radnu atmosferu i ugodan boravak u našoj školi. Županijska voditeljica Suzana Hergotić najavila nam je teme stručnog skupa kao i predavače koji će nas educirati kroz prezentacije i radionice.

S prvom temom „ Najčešći propusti u popunjavanju pedagoške dokumentacije u e-obliku“ , upoznao nas je viši savjetnik za razrednu nastavu mag.prim.educ. Igor Rukljač  koji nas je na zanimljiv, pristupačan i vrlo zoran način uputio u ispravnost unošenja podatak u pedagošku dokumentaciju e- dnevnika i e-imenika.

Nakon kraće stanke za okrjepu, nastavili smo s temom „Pisanje zapisnika u e-dnevnik“ s kojom nas je upoznala i u obliku radionice provela mag.prim. educ. Branka Smolković Cerovski te nas podsjetila na vođenje zapisnika s roditeljskih sastanaka, sjednica RV-a i ostalih oblika suradnje u kojima je potrebno voditi zapisnik kao administrativno navođenje činjeničnog stanja, bez iznošenja osobnog mišljenja ili osjećaja.

Treću točku dnevnog reda „ Do kompetencija učenika za 21.st. kroz nastavu medijske kulture“ vodila nas je dipl. učiteljica RN, mentorica Ljiljana Studeni. Vrlo detaljno je prikazala različite situacije iz svakodnevnice učeničkog života koje je moguće obraditi u medijskoj kulturi te raznim strategijama dovesti učenike do željenih ishoda u učenju i usvajanju novih znanja, vještina i kompetencija.

Sudionici skupa zaključili su da su teme bile vrlo zanimljive kao i pristup predavača, no s obzirom na opsežnost i važnost svake od tema, smatraju da bi trebalo zadnju temu koja je bila sa puno primjera i dosta prezentacijskog materijala  provesti kao jednu od zasebnih tema na nekom od slijedećih ŽSV.

Županijsko stručno vijeće završilo je s radom toga dana  iza 21.00 sat.

Izvješće sastavila: učiteljica Ljiljana Glavina