Županijsko natjecanje iz Njemačkog jezika

Autor: Leila Zainul, 2. 3. 2019.

U našoj se školi dana 27. veljače održalo županijsko natjecanje iz Njemačkog jezika kojem je pristupilo ukupno 29-ero učenika iz OŠ i SŠ Koprivničko-križevačke županije. Prije natjecanja su učenici naše škole izveli kratak prigodni program koji su marljivo pripremili sa svojim učiteljicama Ivanom Mihoci i Natašom Petrović. Svim nazočnim učiteljima mentorima i učenicima se obratio i ravnatelj OŠ Sokolovac, g. Saša Korkut, a nakon toga je uslijedilo rješavanje testova.

Učenici su se natjecali u pet kategorija. U prve dvije kategorije na listi A natjecali su se učenici 8. razreda koji njemački jezik uče od 1. razreda osnovne škole kao redovni predmet, odnosno prvi strani jezik, te učenici 8. razreda koji su od 2. godine života dulje od 6 mjeseci u kontinuitetu boravili u zemljama njemačkog govornog područja (I. kategorija na listi B).  Osim ovih, sljedeća je kategorija bila kategorija 2 u kojoj su se natjecali oni učenici kojima je Njemački jezik izborni od 4. razreda OŠ. Naredna kategorija je kategorija 1 koju čine učenici 2. razreda svih srednjih škola. U posljednju kategoriju ubrajaju se učenici svih tipova SŠ koji nisu od 2. godine života dulje od 6 mjeseci u kontinuitetu boravili u zemljama njemačkog govornog područja.

U kategoriji OŠ najbolje rezultate postigli su sljedeći učenici:

U kategoriji 8. razreda osnovnih škola kojima je njemački 1. strani jezik:

1. Antun Gregar Hrženjak, OŠ Prof. Franje Viktora Šignjara Virje,

2. Matej Miklin, OŠ Ljudevita Modeca Križevci

3. Patrik Benčak, OŠ Sveti Petar Orehovec.

U kategoriji 8. razreda osnovnih škola kojima je Njemački jezik izborni predmet:

1. Kristina Kos, OŠ Ljudevita Modeca Križevci

2. Samanta Savić, OŠ Andrije Palmovića Rasinja

3. Eva Petrović, OŠ Đuro Ester Koprivnica.

Učenici srednjih škola 2. razreda postigli su sljedeće rezultate:

1. Dorotea Denžić, Srednja škola  Koprivnica

2. Karlo Biruš, Srednja škola Koprivnica

3. Ivana Kolarić, Gimnazije Fran Galović, Koprivnica.

Učenici 3. razreda srednjih škola postigli su sljedeće rezultate:

1. Ana Uremović, Gimnazija Fran Galović, Koprivnica

2. Adnan Sefer , Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac

3. Ema Vlahović, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac.

Antonija Krstanović iz OŠ Braća Radić iz Koprivnice, koja je boravila u zemlji njemačkog govornog područja, zauzela je prvo mjesto u toj kategoriji 8. razreda  osnovnih škola.

Za državnu razinu se predlažu oni učenici koji su postigli najmanje 49 bodova, odnosno više od 70% .