„Dan bez školske torbe“

Autor: Nataša Karlovčec, 2. 4. 2019.

Prvi  travnja će zasigurno ostati u sjećanju učenicima trećeg razreda matične škole ne samo kao dan šala i smijeha već i kao dan u kojem su po prvi put na nastavu došli bez školskih torbi. Ovaj njihov dan nazvali smo „Danom bez školske torbe“.

Odluka o obilježavanju ovakvog dana u našem razredu donesena je još u prvom polugodištu na prijedlog učenice Kllee. Učenici su izrazili želju da tijekom nastave nemaju „pravu“ nastavu već aktivnosti o kojima će oni odlučivati u dogovoru s razrednom učiteljicom i učiteljicom Ivanom Mihoci. Sadržaji nastavnih predmeta  Hrvatkog jezika,  Matematike, Njemačkog jezika i sata razrednika bili su integrirani kroz različite društvene, jezične, matematičke i logičke igre uz doze šala, glume, plesa i smijeha. Na satu Njemačkog jezika učenici su zajedno s učiteljicom Ivanom pekli vafle  ponavljajući pritom naučene riječi za nazive hrane i proizvoda. Ukusne vafle mazali su različitim namazima koje su donijeli od kuće i zajednički se sladili dok je njihov slatkasti miris ispunjavao našu učionicu i širio se hodnikom pozivajući sve slučajne prolaznike da nam svrate. Tijekom velikog odmora pozvali smo u goste ostale učenike i učiteljice i rado s njima blagovali.

Nastavni dan je brzo prošao. Učenici su kroz igru ponavljali i vježbali obrađene sadržaje te naučili nešto novo. Dokazali su da i u igri mogu biti odgovorni i vrijedni te da se na zabavan način u društvu lakše i brže uči. Veselimo se ovakvim danima i novim izazovima koji nas u budućnosti očekuju.

Višnja Sakulj-Savić, učiteljica