Projekt Bookmark

Autor: Nataša Karlovčec, 28. 10. 2018.

Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship) povodom obilježavanja Mjeseca školskih knjižnica (International School Library Month) svake godine pruža svim knjižničarima mogućnost da na neki način obilježe listopad različitim aktivnostima unutar škole ali nudi i međunarodne projekte. Ovogodišnji projekti u organizaciji IASL-a su bili Projekti razmjene straničnikaDigitalni projekt razmjene straničnikaSkype projekt te GiggleIT projekt.

Učiteljica 3. razreda Višnja Sakulj- Savić u suradnji sa školskom knjižničarkom Natašaom Karlovčec ove su se godine odlučile za projekt razmjene straničnika.

Početkom listopada u okviru obilježavanja Mjeseca školskih knjižnica započeo je  rad na projektu. U korelaciji likovne kulture i školske knjižnice započinje izrada straničnika (bookmarkera) s tematskim motivima naše zemlje. Odlučili smo se na izradu straničnika kombiniranjem tekstila i papira. Poslali smo ih našim partnerima u Rumunjsku i od njih dobili nazad njihove. Posvetili smo jedan sat upoznavanju Rumunjske i konkretne škole čiju smo prezentaciju dobili. Bilo je ovo ugodno i vrijedno iskustvo.