Rođendansko slavlje naše škole

Autor: Leila Zainul, 20. 4. 2019.

U srijedu smo, 17. travnja, proslavili Dan škole. Na priredbi su gostovali i mnogi prijatelji OŠ Sokolovac, a to su:  zamjenik župana, gosp. Ratimir Ljubić, voditelj službe za društvene djelatnosti u Uredu državne uprave, gosp. Boris Sabolić, predsjednik Općinskog vijeća, gosp.  Darko Pehnec, zamjenik načelnika općine Sokolovac, gosp. Tihomir Jandroković, ravnatelj Obrtničke škole Križevci, gosp. Toni Svoboda, predsjednica udruge Bolje sutra, gđa. Marija Mraz sa suradnicima, upravitelj Šumarije Sokolovac, gosp. Tihomir Kolar sa suradnicima, voditeljice stomatološke ordinacije u Sokolovcu, gđa. Grozdana Sabolić i gđa. Aleksandra Jurić, predsjednik Udruge umirovljenika, gosp. Veljko Mandić, predsjednica društva Crvenog križa Sokolovac, gđa. Eufemija Špiljak, predsjednica Vijeća roditelja OŠ Sokolovac, gđa. Nataša Horvat, umirovljenici, bivši djelatnici naše škole te roditelji naših učenika. Učenici su se iskazali raznovrsnim nastupima, a na kraju priredbe prikazana je prezentacija o radu škole, podijeljene su nagrade najprijateljima, kao i učenicima – sudionicima državnih natjecanja. Ravnatelj, gosp. Saša Korkut, zahvalio je svim pojedincima s kojima je škola surađivala u prethodnom razdoblju te im je uručio zahvalnice.

Nakon programa su uslijedile radionice na kojima su učenici zanimljivim pristupima stekli neka nova znanja u različitim područjima djelovanja i proučavanja, a sve u sklopu našeg godišnjeg školskog projekta "Zelena škola". Radionicu o izradi kozmetičkih proizvoda od ljekovitog bilja pripremili su učitelji: Ivana Hanžeković, Matej Dobrić, Igor Sudec i Ivana Mihoci, prikaz projektnog rada na temu odlagališta otpada te prikaz upotrebe biljaka kroz povijest pripremile su učiteljice Zdenka Drakulić i Indira Patljak, radionicu o miomirisnu bilju su imale učiteljice Anita Fajdetić, Jelena Hunjadi i Leila Zainul, radionicu na temu „Cvjetni bicikl i cvjetne žardinjere“ održale su učiteljice Biljana Novosel-Gvozden i Ivana Devčić-Rakijašić, a o vrstama drveća oko škole pričalo se na radionici pod vodstvom učitelja: Saše Mišira, Nives Negro-Sokač i Nataše Petrović.

Osim ekoloških tema i pouke o važnosti očuvanja okoliša, učenicima je oplemenjena svijest i o važnosti činjenja dobrih djela pomaganjem djeci u potrebi.  Kapljicom dobrote i odlukom da sudjelujemo u Marijinim obrocima (pomoć gladnoj djeci u Africi) prigodno je bilo postavljeno prodajno mjesto ispred Hrvatskog doma u Sokolovcu te su svi, koji su htjeli, mogli na njemu kupiti promidžbeni proizvod ili kolače koje su ispekle drage članice Udruge žena Sokolovac. Sav prihod je namijenjen spomenutoj dobrotvornoj organizaciji. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u ovoj lijepoj priči!

Živi i zdravi bili do sljedeće rođendanske prigode u kojoj znanje, dobročinstvo i ljepota postaju fuzija, a ne iluzija.