Vuzmena košarica u Koprivnici

Autor: Leila Zainul, 23. 4. 2019.

Na središnjem gradskom trgu u Koprivnici, 13. travnja 2019. godine, održana je izložba i prezentacija učeničkih i dječjih radova uoči nadolazećih uskršnjih blagdana – Vuzmena košarica. Vuzmenu košaricu je i ove godine organizirala Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije u suradnji s dječjim vrtićem „Palčić“, a u ovom, već tradicionalnom, projektu pod nazivom „Pisanica u srcu“ sudjelovala je i naša škola.

Učenici i učitelji OŠ Sokolovac u školi su organizirali radionice na kojima su izrađivali uskršnje ukrase, bojali i ukrašavali pisanice onim materijalima i priborom koji je bio dostupan i našim precima. Na gradskom trgu u Koprivnici učenici su sa svojim učiteljima ukrasili prodajno mjesto te posjetiteljima i ocjenjivačkom žiriju uspješno prezentirali svoje radove.

Naš su prodajni prostor posjetili i obišli zamjenik župana, gosp. Ratimir Ljubić te gradonačelnik, gosp. Mišel Jakšić koji su pohvalili učenike i njihove radove, a u znak sjećanja učenici su im uručili poklone.

Iako vrijeme nije bilo na našoj strani, sve je prošlo u najboljem redu i prema programu, a svoje zadovoljstvo učenici na kraju izložbe nisu mogli sakriti. Nestrpljivo iščekujemo rezultate izložbe i do tada držimo palčeve.