Posjet učenika 6.b razreda Indonezijskom veleposlanstvu u Zagrebu

Autor: Leila Zainul, 30. 5. 2019.

Terenska nastava u Zagreb za učenike 6.b razreda bila je organizirana 29.05.2019. godine. Učenici su, u pratnji razrednice Leile Zainul i vjeroučiteljice Anite Fajdetić, krenuli autobusom  ispred škole  u  Sokolovcu u 8.30 sati. Vožnjom preko Križevaca stigli smo do Zagreba uz kratko zaustavljanje u Sesvetama. U trenutku dolaska na odredište učenici su bili smješteni u zgradi Indonezijskog veleposlanstva gdje ih je primio Nj. E. g. Sjachroedin Zainal Pagaralam, izvanredni i opunomoćeni veleposlanik Republike Indonezije u Republici Hrvatskoj s članovima veleposlanstva. Učenicima je, nakon pozdravnog govora i obraćanja obiju strana, bio prikazan kratak promidžbeni film o Indoneziji, čuli su pojedine informacije o toj zemlji te su na kraju postavljali pitanja, koja su ranije osmišljena od strane učenika, te su im na njih odgovarali članovi Veleposlanstva iz različitih sektora.

Ovdje je naročit naglasak bio na usporednom prikazu sustava obrazovanja dviju država. Zatim su učenici, Neven Savić i Lana Ban, putem ppt prezentacije prikazali rad OŠ Sokolovac od početka školske godine te su na taj način predstavili i sebe i školu. Na kraju su dvije učenice, Claudia Ahmić i Filipa Vrdelja,  otpjevale pjesmu Općina Sokolovac, nakon čega su učenici imali i prigodnu zakusku. Nakon posjeta i obilaska Indonezijskog veleposlanstva uslijedio je odlazak autobusom do Arena centra. Učenici su ondje imali slobodno vrijeme za druženje i igru te kupnju suvenira.

Učenici 6.b razreda su ovaj prijem u Indonezijskom veleposlanstvu zaslužili proglašenjem najboljeg razreda, koji se birao prošle školske godine, te su svojim ponašanjem, ophođenjem i pokazanim znanjem, opravdali tu svoju titulu. Nadamo se da će se suradnja između naše škole i veleposlanstva nastaviti jer je primjećeno da u ostvarenoj komunikaciji postoji velik prostor za proširivanje međusobnih odnosa i zajedničkih aktivnosti.