Svjetski dan sporta i naše obilježavanje toga dana

Autor: Leila Zainul, 3. 6. 2019.

Međunarodni dan sporta se obilježava svake posljednje srijede u mjesecu svibnju. Tog dana se za sve dobne uzraste, koji se žele dobrovoljno uključiti, organiziraju različiti oblici tjelesnog vježbanja i treninga te rekreativnih igara i sportskih natjecanja. Uključenjem u organizirane aktivnosti sudionici iskazuju svoj pozitivan stav prema tjelesnom vježbanju i sportu te zdravom načinu života.

Ove godine se Svjetski dan sporta obilježavao u srijedu – 29. svibnja. Pošto u našoj školi navedene ciljeve nismo mogli ostvariti u samo jednom danu, s obilježavanjem smo započeli već 20. svibnja. Svakog narednog dana, zaključno s 31.5., organizirali smo neku od aktivnosti koje su sve bile natjecateljskog karaktera.

Organizirano je međurazredno natjecanje u malom nogometu za učenike 5. i 6. razreda, odnosno u rukometu za učenice 5. i 6. razreda. Učitelji su odigrali malonogometnu utakmicu s učenicima osmih razreda, dok su učiteljice odigrale odbojkašku utakmicu s učenicama osmih razreda. Organizirane su i utakmice „sedmi protiv osmih“ u malom nogometu za učenike, odnosno u rukometu za učenice.

Za najmlađe članove gimnastičke sekcije organizirano je školsko prvenstvo u sportskoj gimnastici. U ovom natjecanju nastupili su učenici i učenice prvog do trećeg razreda te polaznici „male škole“ i mlađi (najmlađa sudionica ima 4 godine). Nastup najmlađih je pobudio interes roditelja, djedova, baka, braće i sestara, pa je gledalište bilo popunjeno iznad naših očekivanja.