OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA RAZREDNE NASTAVE

Autor: Saša Korkut, 1. 5. 2020.

Poštovani,

u četvrtak, 30. travnja Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 za osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja učenika koji pohađaju razrednu nastavu. Istog dana Ministrica znanosti i obrazovanja održala je virtualni sastanak sa svim ravnateljima i osnivačima osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, na kojem je predstavila Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave.

Prema preporukama, broj učenika koji mogu biti u jednom razrednom odjelu je ograničen i potiče se nastavak izvođenja nastave na daljinu za svu djecu za koju se može osigurati skrb kod kuće. Kao prioritet za pohađanje nastave u školskoj ustanovi postavljeni su oni učenici čija su oba roditelja zaposleni i nemaju drugu mogućnost zbrinjavanja djece.

Prije uključivanja djeteta u školsku ustanovu roditelj/staratelj je dužan pažljivo pročitati Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i pisanom izjavom ravnatelju potvrditi da dijete nije u rizičnoj skupini te da nema razvijene simptome bolesti. Roditelj/staratelj pisanom izjavom također potvrđuje da je upoznat s Uputama HZJZ u cjelini, kao i to da se radi o djetetu čija su oba roditelja zaposlena i nemaju drugu mogućnost zbrinjavanja.

Za utorak, 5. svibnja zakazan je virtualni sastanak ravnatelja škola s osnivačem (Koprivničko-križevačka županija) na kojem će se raspravljati o osiguravanju materijalnih uvjeta nužnih za zadovoljavanje uputa HZJZ. Tijekom sljedećeg tjedna održat će se i webinari na kojima će predstavnici Zavoda upute izravno i detaljno pojasniti učiteljima koji će održavati nastavu u školskim prostorijama.

U ponedjeljak, 4. svibnja započet ćemo s prikupljanjem povratnih informacija od roditelja kako bismo utvrdili za koju djecu će biti nužno organizirati izvođenje nastave u učionicama. Za svu djecu za koju se to utvrdi, škola će osigurati sve propisane materijalne, sigurnosne i organizacijske uvjete.

Zasad Vas, prema preporukama, molimo da detaljno pročitate Upute HZJZ. Poveznica na navedeni dokument je u nastavku:

S poštovanjem,

Ravnatelj: Saša Korkut