Liječnički pregled djece prije upisa u prvi razred za školsku godinu 2020./2021.

Autor: Saša Korkut, 13. 5. 2020.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

liječnički pregled djece prije upisa u prvi razred za školsku godinu 2020./2021. odvijat će se 7., 8., 9. i 10. srpnja. Roditelji će dobiti poziv s točnim terminom pregleda i ostalim detaljima pregleda na kućnu adresu.

Liječnički pregledi će se radi higijensko-epidemioloških mjera vezano uz pandemiju COVID 19 odvijati u Službi za školsku medicinu, Zavod za javno zdravstvo, Trg Tomislava dr. Bardeka   10/10, Koprivnica, I kat, kod liječnice Andreje Kos Milkić, dr. med.

Na pregled će trebati donijeti:

• poziv za pregled
  • zdravstvenu iskaznicu
  • OIB
  • ISPUNJEN UPITNIK ZA RODITELJE (koji ćete dobiti sa pozivom)
  • DODATNU DOKUMENTACIJU UKOLIKO POSTOJI (povijest bolesti u slučaju da dijete ima kronične bolesti ili zdravstvene teškoće,  nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, mišljenje predškolske ustanove)

Pri dolasku na pregled potrebno je pridržavati se potrebnih mjera zaštite od zaraze COVID 19:

1. Na pregled s djetetom treba doći samo jedan roditelj i nitko drugi u pratnji.
  2. Potrebno je doći točno na termin i ne zadržavati se nakon pregleda.
  3. Prije pregleda roditelj će za sebe i dijete ispuniti izjavu da nisu prema svom saznanju bili u riziku od zaraze koronavirusom.
  4. Ako dijete ili roditelj u pratnji ima simptome respiratorne bolesti ili povišenu temperaturu zamoljeni ste da ne dolazite na pregled već kontaktirate telefonom liječnicu radi dogovara  za naknadni termin pregleda.

Službu za školsku medicinu možete kontaktirati svaki radni dan na brojeve telefona: 048655 140 ili 098 592 798.

Nakon pregleda dijete će primiti cjepivo protiv ospica, zaušnjaka i rubeole u lijevu nadlakticu, te cjepivo protiv poliomijelitisa u desnu nadlakticu – prema Provedbenom programu obveznog cijepljenja u Republici Hrvatskoj u 2020. godini

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta prije upisa u prvi razred koje provodi Stručno povjerenstvo škole (pedagog i učitelj razredne nastave) za sada se još neće provoditi. Bit ćete obaviješteni o daljnjem tijeku utvrđivanja psihofizičkog stanja čim dobijemo upute.

Naši predškolci i djeca koja pohađaju dječji vrtić će dobiti i obavijesti od odgojiteljice i pedagoginje putem već uobičajene komunikacije telefonom koja se odvija tijekom trajanja odgojno – obrazovnih aktivnosti na daljinu.