OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE U ŠKOLI ZA RAZREDNU NASTAVU

Autor: Saša Korkut, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

od ponedjeljka, 25. svibnja počinje nastava u matičnoj i područnim školama za učenike razredne nastave. Prema uputama epidemiologa, rad u školskim ustanovama je jednako siguran za djecu kao i rad od kuće te više ne postoje zapreke za uključivanje učenika u nastavu u školi.

Roditelji trebaju pročitati upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, od kojih izdvajam dio važan za roditelje i učenike:

• Omogućeno je uključivanje sve djece. U konkretnom slučaju naše škole, najveći razredni odjel u nižim razredima je 13 učenika, tako da nema zapreka u formiranju uobičajenih grupa.
  • Učenici će boraviti u svojoj učionici, s iznimkom odlaska na vanjske prostore prema planu i procjeni učitelja. U školu će ulaziti na glavni ulaz te nakon dezinfekcije potplata i ruku odlaziti pred svoje učionice gdje će se presvlačiti u obuću za školu.
  • U školi se izvodi nastava svih predmeta, uključujući i nastavu glazbene kulture, prvog i drugog stranog jezika te vjeronauka koje predaju predmetni učitelji. Raspored sati u pojedinim razrednim odjelima će biti neznatno promijenjen, o čemu će učenici dobiti informaciju od svojih učitelja.
  • Osim učenika i radnika škole, ulazak drugih osoba u školu (uključujući i roditelje) bit će moguć samo uz prethodni dogovor i najavu.
  • Učenici u školu dolaze samostalno, u pratnji roditelja ili organiziranim prijevozom, na način koji je bio uobičajen prije epidemije.
  • Djeca ne nose zaštitne maske i rukavice. Potiče se održavanje osobne higijene ruku. U svim školskim zgradama je osigurana dovoljna količina sapuna, tekuće vode, jednokratnih ručnika i dezinficijensa za ruke.
  • Svakodnevno će se održavati 4 školska sata. Prema uputama, planiramo polazak autobusa u povratku djece kućama iz Sokolovca oko 11,30 sati, a nakon toga i iz područnih škola. Precizne informacije o organiziranom prijevozu od učitelja ćete dobiti sutra nakon dogovora s osnivačem, a bit će objavljene i na web stranici škole.
  • Na početku prvog dana nastave ravnatelj (u matičnoj školi) i učitelji (u područnim školama) učenicima dati upute o ponašanju, pranju ruku, odlasku u blagovaonicu, održavanju razmaka itd. Upute će učitelji davati svakodnevno i u sljedećem razdoblju.
  • Dolazak u školu preporučen je svim učenicima. U slučaju postojanja subjektivnih ili objektivnih razloga (simptomi respiratornih bolesti, povišena temperatura, izrečena mjera samoizolacije ili zaraza virusom COVID-19) dijete ne dolazi u školu i roditelj telefonom o tome obavještava ravnatelja. Zbog toga je nužno da se djetetu svako jutro prije polaska u školu izmjeri temperatura.
  • Nastava u školi je omogućena i učenicima predmetne nastave kojima je osigurana podrška pomoćnika u nastavi.

Pridržavanje svih uputa i preporuka koje se tiču organizacije rada u samoj ustanovi osigurano je kroz edukaciju učitelja, pripremu prostora i nabavku potrebnih sredstava i opreme. Za sva dodatna pitanja slobodni ste se obratiti svojim učiteljima ili ravnatelju.

Veselimo se povratku naših učenika u školu!