Ekofotka- nagrađeni

Autor: Nataša Karlovčec, 17. 6. 2021.

ZAVRŠEN NATJEČAJ EKOFOTKA

U Sklopu projekta Planet ili plastika tijekom drugog polugodišta svi učenici škole mogli su se sa svojim radovima prijaviti na natječaj Ekofotka koji je imao dvije teme: 1) Zamijeni plastiku za nešto drugo i 2) Uporabni predmeti od plastične ambalaže. Neke su radove učenici sami radili kod kuće od ideje do realizacije, dok je dio radova rađen u školi u sklopu projektnih aktivnosti, pri čemu su učiteljice predlagale ideju i materijale, a učenici realizirali zadatke. Tako su nagrađeni učenici u više kategorija:

1A) Zamijeni plastiku za nešto drugo – pojedinačni rad: Antonio i Antonela Krnjak predložili su umjesto jednokratne plastične vrećice koristiti platnenu torbu koju su izradili od starih dječjih hlača. Kreativno i vrijedno!

1B) Zamijeni plastiku za nešto drugo - grupni rad: Učenici PŠ Veliki Botinovac također su sašili platnene torbe u školi. Šivaća radionica trajala je 5 tjedana, svaki ponedjeljak.

2A) Uporabni predmeti od plastične ambalaže – pojedinačni rad: Milana Vitanović, 3.r Sokolovac (razredna nastava) izradila je od plastičnih boca teglu za cvijeće i stalak za slamke; a Petra Sabadi 5.b(predmetna nastava) izradila je teglu za cvijeće.

2B) Uporabni predmeti od plastične ambalaže – grupni rad: U žestokoj konkurenciji sa prekrasnim sv. Nikolama (3.r Sokolovac), računaljkama s plastičnim čepovima (1.r PŠ Velika Mučna) kućicama za ptice od tetrapaka (PŠ Srijem 3.-4.r), hranilicama za ptice (1.r Sokolovac)  i pješčanim satovima od plastičnih boca (6.r) pobjedu su ipak odnijeli 1. i 2. r PŠ Srijem sa kasicama prasicama od plastičnih boca koje su kaširali i obojili. I za ovaj rad trebalo je više dana i puno truda i strpljenja.

Svi sudionici primili su eko penkala Komunalca d.o.o. koja se mogu koristiti i za tipkanje po pametnom ekranu, dok su pobjednici dobili i eko bilježnice. Hvala svim sudionicima kao i mentorima učiteljima na trudu i originalnim idejama!

Fotografije pogledajte ovdje.