Završetak projekta i nastavne godine u PŠ Srijem

Autor: Nataša Karlovčec, 5. 7. 2021.

Završna priredba zadnjeg dana nastave u ovoj školskoj godini u Područnoj školi Srijem imala je izviđački predznak, a tema je vezana uz omiljenu školsku lektiru. Aktivnost je dio projekta Čitanje pod zvijezdama kojeg provodi Odred izviđača „Kamengrad“ iz Koprivnice u partnerstvu s Osnovnom školom Sokolovac i Savezom izviđača Hrvatske još od veljače ove godine.

Nakon što su učenici prošli niz zanimljivih radionica u kojima su spajali pročitanu lektiru s vještinama orijentacije, šifriranja, poznavanja biljnog i životinjskog svijeta te s boravkom u prirodi, pripremili  su skečeve, pjesme i igre te ih prezentirali roditeljima uz logorsku vatru. Kako su neke lektire vječne, tako su i roditelji mogli zapjevati Grgu Čvarka, Kauboja i indijanca te poznate pjesme iz Vlaka u snijegu. Nasmijali su se dogodovštinama iz školskih klupa i interpretaciji Crvenkapice.

Ugodno druženje na otvorenom završilo je planovima za sljedeću aktivnost iz ovog projekta, a to je izlet u Ogulin, gdje će djeca obići vođenu turu bajke te posjetiti Ivaninu kuću bajki i zaštićeni značajni krajobraz Kamačnik kod Vrbovskog.

Projekt sufinancira Koprivničko-križevačka županija.