Edukacija učitelja „Poligon za tjelesnu aktivnost školske djece“

Autor: Nataša Karlovčec, 17. 9. 2021.

Školski tim u sastavu Stevan Turajlić i Lovorka Ivanković sudjelovao je u edukaciji „Poligon za tjelesnu aktivnost školske djece“ u utorak, 14. rujna u OŠ Malešnica u Zagrebu. Edukacija je dio projekta Živjeti zdravo, koji je financiran iz socijalnog fonda Europske unije. Projekt je predstavio dr. sc. Slaven Krtalić, voditelj elementa Zdravlje i tjelesna aktivnost, kineziolog iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Uz pomoć svoje kolegice Lane Kasumović predstavio je okupljenima višenamjenski skup kinezioloških pomagala koji je namijenjen školama koje nemaju ni školsku dvoranu, ni školsko igralište, odnosno za škole koje imaju lošije materijalne i prostorne uvjete za održavanje nastave Tjelesne i zdravstvene kulture. Primjere dobre prakse korištenja ovih pomagala, ne samo za nastavu Tjelesne i zdravstvene kulture nego i u drugim nastavnim predmetima, prezentirale su učiteljice razredne nastave iz OŠ „Matija Gubec“ Zagreb Spomenka Mlinarić i Marija Mahalek.

Uz pomoć ovog kompleta učitelji će biti u mogućnosti ostvariti čak 85% vježbi predviđenih kurikulumom za Tjelesnu i zdravstvenu kulturu u razrednoj nastavi, a kompleti su dostavljeni na čak 1000 škola diljem Hrvatske. Sve naše područne škole dobile su ove komplete te ih učenici i učitelji koriste s radošću i zadovoljstvom.