Gošće iz Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNET na satu hrvatskog jezika

Autor: Nataša Karlovčec, 19. 11. 2021.

Kao školi u sustavu e-Škola, kojemu je cilj osnaživanje i unaprjeđenje digitalne tehnologije u poučavanju i vrednovanju,  11. studenoga 2021. gospođe Daria Jandrečić i Gordana Benat iz  Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNET prisustvovale su satu hrvatskoga jezika.

Sat je održala učiteljica Biljana Novosel Gvozden u 6.a razredu.

Gošće su željele vidjeti primjenu digitalne tehnologije u cilju učenja i poučavanja na satu hrvatskoga jezika.

Iskazale su zadovoljstvo viđenim  te jedno dobro iskustvo jer su na satu vidjele svrsishodnu  uporabu digitalnih alata kojima je bio cilj motivirati učenike, a učenje književno-teorijskih pojmova učiniti zanimljivijim.

Nakon sata gošće su razgovarale s učiteljicom o načinima primjene digitalne tehnologije u nastavi hrvatskoga jezika, podršci praćenju i vrednovanju učenika, kolaboraciju i komunikaciju u nastavnom procesu, o scenarijima poučavanja za predmet i  međupredmetne teme te pripadajućih interaktivnih sadržaja.

Zanimala ih je  primjenjivost scenarija poučavanja i interaktivnih sadržaja, kao i mogućnost njihova poboljšanja.

Tijekom razgovora istaknuta je važnost uporabe digitalne tehnologije u nastavi jer oplemenjuje i pomaže, osobito kad je riječ o nastavi na daljinu, ali i njezina svrsishodnost u nastavi -  nenametanje ili pretjerivanje.