OBAVIJEST RODITELJIMA O MJERI SAMOTESTIRANJA UČENIKA

Autor: Saša Korkut, 10. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja od sljedećeg tjedna počinje se provoditi mjera samotestiranja učenika. Provođenjem samotestiranja ukida se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti.

Samotestiranje SARS-CoV-2 brzim antigenskim testom je dobrovoljno i besplatno te se obavlja jednom tjedno. Preporuka je da se provodi ponedjeljkom prije nastave i da se razredniku prijave eventualni pozitivni rezultati testiranja.

Ukoliko niste suglasni da Vaše dijete provodi ovu mjeru molimo Vas da ispunite izjavu koja će Vam biti dostavljena preko djeteta. U tom slučaju testovi Vam neće biti uručeni a  za Vaše će dijete u slučaju kontakta s Covid-pozitivnom osobom i dalje vrijediti mjera samoizolacije.

Ukoliko ste suglasni (što ćemo smatrati ukoliko ne potpišete izjavu) bit će Vam dostavljena dva SARS-CoV brza antigenska testa za provođenje samotestiranja u ponedjeljak 14.02. i u ponedjeljak 28.02.2022. godine.

Prema uputama proizvođača, nije uputno da djeca provode samotestiranje bez nadzora i pomoći roditelja ili druge odrasle osobe.

Bit će Vam dostavljena i obavijest Ministarstva znanosti i obrazovanja za roditelje/skrbnike koju Vas molim da pročitate bez obzira na Vašu odluku.

Unaprijed zahvaljujem na suradnji.

S poštovanjem,

Saša Korkut, ravnatelj OŠ Sokolovac