Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Nataša Karlovčec, 18. 10. 2022.

Jedna od najvažnijih osobina za čovjeka je biti zahvalan na onome što ima. A već sama činjenica da živimo ovdje u ovom dijelu svijeta i u našoj lijepoj domovini govori da imamo mnogo. Tako smo kroz tjedan dana, svaki razred za sebe obilježili i proslavili Dane kruha. Učenici su kod kuće pekli krušne proizvode, donijeli ih u školu i svi su zajedno blagovali. Neki su imali i male priredbe s temom kruha i jeseni, neki su mijesili u školi uz pomoć svojih roditelja. Sve u svemu, bilo je mirisno, slasno i zahvalno.

Evo kako je bilo:

U četvrtak, 13. listopada učenici 2. razreda obilježili su Dane kruha i zahvalnosti

za plodove zemlje. Organizirali su integrirani nastavni dan sa mnogo

raznovrsnih aktivnosti i pekarskom radionicom. Radionicu su vodili roditelji

učenika: Ines Kranjec, Marija Kovačević I Ivana Lončar. Zajedno s učenicima

izradile su slasna peciva koja su kasnije svi s radošću blagovali.

2. razred matične škole

U utorak, 11.10.2022. u školi smo obilježili Dan kruha. Učenici su donijeli kruh, peciva i kolače koje su pravili u obitelji. U školi smo pravili muffine. Svaki učenik donio je poneki sastojak za kolač: jaja,šećer,brašno. Sve smo izmiješali mikserom i tijesto složili u papirnate košarice. Teta Đurđica je ispekla kolače. Kad su se ohladili počastili smo se čokoladnim muffinima. Bili su ukusni. Ni jedan nije ostao.

PŠ V. Botinovac

Učenici PŠ Srijem obilježili su Dan kruha u četvrtak 13.10. Pripremajući samostalno slane i slatke kiflice, prepoznali su trud svih onih koji nam svakodnevno omogućuju bogatstvo hrane na stolu. Svojim vrijednim ručicama oplemenili su svaki korak u izradi poslastica, a zajedničko blagovanje uveselilo je dan. Zahvalni smo našoj spremačici, teti Ankici, što su vrata njene kuhinje uvijek otvorena za nas, i rado ispeče sve naše majstorije.

PŠ Srijem

Obilježilo se i na izvannastavnim aktivnostima

Učenici koji su uključeni u izvannastavnu aktivnost Mladi matematičari izrađivali su origami tehnikom šareno jesensko lišće, a učenici koji pohađaju Spretne ruke i Ekogrupu platnene bundeve u različitim bojama te papirnate sovice i lisice.
Ispred tribina u ekokutku izložen je stol na kojem se mogu vidjeti svi radovi.

OBAVEZNO POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE