Tjedan kućnih ljubimaca

Autor: Nataša Karlovčec, 26. 10. 2022.

Ono što je započelo gostovanjem Bibliobusa i Šinterica dobrog srca u matičnoj školi u Sokolovcu, nastavilo se u Područnoj školi Srijem.

Učenici i učiteljica Lovorka Ivanković doveli su svoje kućne ljubimce u školu kako bi kroz rad i praksu naučili kako se ponašaju kućni ljubimci i kako se brinuti o njima.

U srijedu je bio dan mačaka pa su, osim mačaka iz Ladislava Sokolovačkog,  u goste došli i učenici sedmog razreda Katarina i  Marko s učiteljicom Ivanom Mihoci i svojom mačkom. Napravili su kratki intervju na njemačkom jeziku s vlasnicima mačaka: Željkom, Ana Katijom i Antoniom. Mačke smo potražili i u literaturi: Željka nam je na „Sajmu knjiga“ predstavila slikovnicu Mačak Čupko, čitali smo pjesmu iz zbirke Luke Paljetka Miševi i mačke naglavačke, a jedan odlomak o mačkama pronašli smo i u lektiri koju sada čitamo, Dnevniku Pauline P.

Na Tjelesnom smo oponašali kretanje životinja i igrali tradicijsku igru Ide maca oko tebe, na Glazbenom slušali Duet mačaka, a na satu Medijske grupe radio se strip o kućnim ljubimcima.  Dan smo završili slikanjem mačaka po uzoru na umjetnicu Laurel Burch. U petak je u gostima bio Mijin lovački pas Bobi i učiteljičina Nala, mješanka udomljena iz skloništa za životinje „Kira“. Opet smo posegnuli za literaturom i pronašli odlomak u kojem je Paulina P. dobila svojeg Flokija. Posljednji je u goste došao Maxov zamorac Alf. On nam je pomogao pronaći najbolje riječi za opisivanje lika i kako pravilno postavljati pitanja.

Osim što smo puno naučili o kućnim ljubimcima, unijeli su nam puno veselja u učionicu. Zahvaljujemo svim roditeljima koji su spremno prevozili nas i naše kućne ljubimce u školu.

FOTOGRAFIJE