Integrirani dan- dan jabuka!

Autor: Nataša Karlovčec, 28. 10. 2022.

Učenici Područne škole Srijem ugostili su prijatelje iz Područne škole Mala Mučna na integriranom danu posvećenom jabukama.

Druženje su započeli izvedbom dvaju igrokaza  učenika 3. razreda iz Srijema, a  nastavili izborom za „Kraljicu jabuka“. Svi učenici donijeli su od kuće sve vrste jabuka koja su uspjeli pronaći kod kuće i u susjedstvu. Sve jabuke su razvrstali i zaključili da imaju preko 7 vrsta različitih jabuka. Zatim su vrednovali jabuke po obliku, boji, mirisu i okusu te izabrali najbolju jabuku. Titulu kraljice jabuka odnijela je jabuka sorte florina. Kako je kušanje jabuka otvorilo tek, prionuli smo zdravom doručku. Učenici su se pohvalili koje domaće i zdrave namirnice su ponijeli za doručak. Punih trbuha svi su se prihvatili izrade deserta: štrudli od jabuka i jabučnog soka. Vagale su se namirnice, mijesilo se i razvlačilo tijesto, ribale jabuke, motale štrudle i kuhao sok. Kako bi se skratilo vrijeme čekanja da se sok ohladi, a štrudla ispeče, pjevale su se tradicijske pjesme i brojalice.

Cijelu aktivnost, na radost učenika, osmislile su učiteljice Djurdjica Radotović, Martina Krušec, Ivana Mihoci, Nives Negro – Sokač i Lovorka Ivanković, a značajan doprinos, kao i uvijek, dali su spremačica Ankica Kolarić i roditelji učenika obje područne škole, koji spremno sudjeluju u prijevozu te nabavi i pripremi materijala za naše aktivnosti.