Obuka neplivača

Autor: Leila Zainul, 28. 11. 2022.

Učenici šestih razreda naše škole prošli su tjedan svakodnevno po nešto više od tri sata proveli na Gradskim bazenima "Cerine" u Koprivnici na kojima se provodio program škole plivanja. Tim se projektom, inače, sufinancira obuka neplivača za sve učenike trećih razreda osnovnih škola kojima je osnivač Koprivničko-križevačka županija, a u ovoj školskoj godini predviđeno je da obuku prođu tri generacije (oko 1.200 učenika u 18 županijskih osnovnih škola) koje zbog pandemije virusa COVID-19 istu nisu mogle realizirati prošlih godina.

Obuka školaraca neplivača sufinancira se sredstvima naše županije pri čemu je ove godine izdvojeno gotovo 200 tisuća kuna izvornih sredstava iz županijskog proračuna, a već dugi niz godina projekt se provodi u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga Grada Koprivnice.

Četvrtog dana obuke naše je učenike posjetio zamjenik župana, g. Ratimir Ljubić te je izrazio zadovoljstvo što će školarci zahvaljujući ovom programu razviti i poboljšati svoje plivačke vještine te je naglasio kako se ovakvim tipom sportskih aktivnosti uvelike potiče razvoj zdravih navika kod učenika.

Obilasku budućih plivača priključili su se bili i ravnatelj naše škole, g. Saša Korkut i voditeljica Gradskih bazena "Cerine" Sonja Šafar koji su zahvalili Županiji na financiranju ovog vrijednog programa.

Zadnjeg dana obuke organizirano je natjecanje umijeća brzog plivanja. Među djevojčicama istaknule su se: Ivona Lukan, Karla Lončar i Ema Dvekar, a od dječaka: Fran Žerjav, Filip Aščić i Jan Žerjav.

Naši učenici su bili jako zadovoljni ovom obukom, ali i prilikom da kvalitetno provedu vrijeme izvan škole u zajedničkom usvajanju novih vještina i iskustava.

Priloženi dokumenti:
CERINE1.jpg (226.38 KB)