NATJECANJE MLADEŽI CRVENOG KRIŽA

Autor: Miodrag Maksimović, 30. 3. 2012.

Kao što smo i prethodno najavili, OŠ Sokolovac je 24.ožujka  bila domaćin  IX. međuopćinskog  natjecanja mladeži crvenog križa u  organizaciji  Gradskog društva Crvenog križa iz Koprivnice.

Natjecanje su uveličali i gosti; načelnik Općine Sokolovac gospodin  Vlado Bakšaj, predstavnica grada Koprivnice gospođa Anica Desnica, predsjednik Gradskog ogranka Crvenog križa dr. Dražen Sačer,   predstavnici medija i ostali sudionici kojih je sveukupno bilo oko 175. Okupljenima su se na početku  obratili ravnatelj škole Saša Korkut i svi navedeni gosti.
 Na natjecanju je sudjelovalo 11 ekipa osnovnih škola i 3 ekipe srednjih škola. Natjecanje se sastojalo od pismenog i praktičnog djela. Najzanimljiviji je svakako bio praktični dio natjecanja,  gdje su natjecatelji pokazali sposobnost brzog i učinkovitog pružanja prve pomoći.
Od osnovnih škola pobjedu je odnijela OŠ «Braća Radić» iz Koprivnice, dok je pobjedu za srednju školu odnijela  Gimnazija «Fran Galović» iz Koprivnice.
Dan je protekao u lijepom druženju a za kraj je izvedena  i pokazna vježba kojom su svim sudionicima natjecanja prikazani pravilni načini pružanja prve pomoći.
Iako uvjeti u kojim škola radi, ovim natjecanjem OŠ Sokolovac dostojno se predstavila kao domaćin natjecanja.