Terenska nastava učenika RN u Koprivnici

Autor: Leila Zainul, 23. 3. 2023.

Dana 23.ožujka 2023. godine održana je poludnevna terenska nastava u zavičajni grad - Koprivnicu. Sudjelovali su učenici PŠ Veliki Botinovac, PŠ Mala Mučna, PŠ Velika Mučna i učenici 3. razreda matične škole iz Sokolovca sa svojim učiteljima i pomoćnicama u nastavi.
Krenuli smo ujutro ispred OŠ Sokolovac školskim autobusom. Nakon dolaska u Koprivnicu uputili smo se do zgrade Županije Koprivničko-križevačke, gdje su nas dočekali: župan Darko Koren, zamjenik župana Ratimir Ljubić te pročelnica ureda župana Melita Ivančić. Župan nas je upoznao sa svojom osnovnom djelatnošću i obvezama njegovih zamjenika, djelatnostima koje pokriva sama županija, prostorom koji 22 općine unutar županije te važnim segmentima koji su pod direktnom upravom županije, a to su školstvo i zdravstvo. Učenici su nakon njegovog obraćanja postavljali pitanja, a zatim su pogledali dokumentarni film o znamenitostima Koprivničko-križevačke županije i njena tri grada: Križevcima, Đurđevcu i Koprivnici.
Na kraju susreta zasladili su se bombonima i fotografirali ispred zgrade naše županije za uspomenu na posjet njezinom sjedištu. Nakon toga podijelili smo se u tri grupe, jedna je posjetila obrtnika medičara u medičarnici „Špičko“ i promatrala ukrašavanje poznatih licitarskih srca, a učenici su imali priliku kupiti koji slatki suvenir za uspomenu. Druga grupa je posjetila Gradsku knjižnicu i čitaonicu „Fran Galović“, dok je treća grupa obilazila kulturno-povijesne spomenike u samom središtu grada.
Na kratkom odmoru u gradskom parku učenici su pojeli svoj izletnički gablec. Prošetali smo novouređenim Zrinskim trgom, ponovili kulturne i uslužne djelatnosti koje se tamo nalaze, a tada se približilo vrijeme kino-projekcije animiranog filma „Cvrčak i mravica“ u kinu „Velebit“.
Zadovoljni i sretni zbog sretnog završetka animiranog filma, ali i ugodnog druženja na terenskoj nastavi, pošli smo kući školskim autobusom. Prema dječjim dojmovima, vrijedilo je uživo promotriti i spoznajno doživjeti sve spomenute znamenitosti koje učimo na satovima Prirode i društva, Hrvatskog jezika i ostalima, jer takav zorni oblik nastave ostavi trajni otisak u memoriji dječjih glavica i toplini njihovih srdaca.

Učiteljica Ljiljana Glavina

FOTOGRAFIJE