Radionica ručnog rada

Autor: Nataša Karlovčec, 4. 4. 2023.

U tjednu kada obilježavamo osvještavanje darovitosti kod djece, razgovaramo o djeci koja brže napreduju od prosječne, inzistiraju na vlastitim načinima rješavanja zadataka, samostalni su i samopouzdani, visoko motivirani, gotovo opsesivni postizanjem svog cilja. Darovitost je potrebno njegovati i razvijati u suradnji s poticajnom okolinom i stručnjacima. Potpora roditelja i učitelja od iznimne je važnosti.

Svakom je učitelju svako dijete jednako važno! Posvetit će mu se u skladu s njegovim potrebama te nastojati poticati pozitivne osobine ne bi li dijete odraslo u karakterno bogatu ličnost, sigurnu u sebe i svoje sposobnosti, naučeno da se razvija, vječito propitkuje, istražuje i ne straši se.

U PŠ Mala Mučna dana 24. ožujka u goste nam je došla gđa. Katica Križnjak koja se u slobodno vrijeme bavi ručnim radom, od izrade stolnjaka, prigodnih predmeta, torbica, životinja, nakita, ukrasa za stol i bor i slično. Učenike je uputila u nanošenje veza  uskršnje – proljetnih motiva. Malo je reći da su učenici bili oduševljeni. Studiozno su prionuli vezu te s velikim entuzijazmom stali izrađivati zečeve, pisanice i cvijeće na platnu. Upoznali smo tako neku novu vještinu te naučili da u životu valja isprobavati nove stvari, uloviti se ukoštac s nekim izazovima i biti ustrajni. Radovi će nam ostati za uspomenu, a vjerujemo da će poneki učenik rado ponoviti ovo iskustvo.

FOTOGRAFIJE