Proslava Dana škole

Autor: Leila Zainul, 25. 4. 2023.

Dana 21.4.2023. god. učenici i djelatnici OŠ Sokolovac proslavili su svoj dan.  Tog posebnog dana za sve nas kojima je ova škola duboko u srcu, sve je započelo priredbom na kojoj su učenici nastupili: recitacijama, pjesmom, glumom i plesom.  Ponosni smo i sretni što su našu radost prihvatili i mnogi dragi gosti koji su nam se pridružili. Na kraju priredbe najprijatelji svih razrednih odjela primili su svoju majicu kao uspomenu i dar, a ravnatelj, g. Saša Korkut, zahvalio je svima s kojima je škola surađivala u prethodnom razdoblju. Kratki prikaz rada naše škole u protekloj godini  predstavljen je u 10-minutnom video uratku.

S obzirom da se istoga dana obilježava i Dan općine Sokolovac, prilika je bila da s predstavnicima naše Općine razmijenimo čestitku, što smo i učinili.

Nakon programa su u školi uslijedile radionice na kojima su učenici, uz stručno vodstvo svojih voditelja, naučili i neke nove vještine i upili neka nova znanja. Organizirano je petnaest radionica, a njihovo je trajanje bilo sasvim dovoljno da se kroz njih iznjedre mnogi uspješni radovi i kreativna postignuća.

Na radionici Izrade vjenčića za vrata od grančica koju je vodila gđa. Davorka Đula, učenici su, tako, izradili vjenčić za ulazna vrata od grančica. Ukrasili su ga proljetnim dekoracijama i na kraju su  ih odnijeli kući za uspomenu.

Unutar Pekarske radionice, pod vodstvom g. Zorana Kneževića, učenici su izradili pizze i naučili su oblikovati tijesto. Kažu da je pizza bila mljac!

Tijekom Likovne radionice, koju je vodila gđa. Marija Grabar, učenici su upoznali slikaricu iz Velike Mučne te su slikali motive iz prirode prema vlastitom izboru služeći se temperama. Nakon toga je u ulaznom dijelu škole postavljena izložba likovnih radova.

Radionicu Robotike vodila je gđa. Valentina Mikec, a učenici su ondje isprobali jednostavne programe na  robotima (Mcqueen), te su imali priliku služiti isprobati i robote Indija, Dasha i Artieja.

Zainteresirani učenici imali su priliku okušati se u nekoliko sportskih disciplina, i to u: tenisu, karateu i capoeiri. Zadnje navedena afro-brazilska vještina je dijalog pokreta, igre nadmudrivanja uz ritam i pozitivnu energiju pa su ondje učenici posebno uživali.

Zahvaljujemo voditeljima ovih radionica: Branku Jurencu, Dejanu Deutancu, Krešimiru Šifkornu i Katarini Križić što su uspjeli u našim učenicima pobuditi želju za daljnjim razvijanjem sportskog duha!

Naši učenici su imali priliku izraditi svijeće na istoimenoj radionici, i to zahvaljujući vođenju gđe. Jambrušić koja ih je upoznala s procesom izrade svijeća, ukrašavanjem bojama i suhim cvijećem.

Reviju frizura omogućila je voditeljica te radionice, gđa. Valentina Miklošić, a učenici su na kraju demonstrali kreativne i maštovite frizure nastale tijekom njenog trajanja.

S decoupage tehnikom (salvetnom tehnikom na staklenkama) učenike je upoznala gđa. Dragica Martinjak. Na kraju su nastali kreativni radovi i uporabni predmeti: raznorazni ukrasi i držači za olovke.

S osnovama šivanja naše je učenike upoznala gđa. Gorana Gojković, a polaznici su mogli naučiti šivati šarene krpice koje su kasnije mogli odnijeti kući za uspomenu i naknadnu doradu.

Naš kolega, Stevan Turajlić, vodio je radionicu šaha te je učenike upoznao s elementima šahovske igre i ostalim igrama na šahovskoj ploči.

Mnogima vrlo zanimljiv mažoret ples približila je Lana Savić, koja je učenike uputila u osnove tehnika mažoret plesa uz uporabu rekvizita, a i izradili su pompone od krep papira. Zajedničkim su snagama osmislili i jednostavnu koreografiju.

Posebnu pažnju privukla je i radionica u sklopu Tinker Labsa iz Koprivnice pod nazivom: “Upoznajemo struju”. Ondje su učenici spajali strujne krugove i radili zanimljive pokuse.

Tijekom radionice Astronomija u podne, pod okriljem Astronomskog kluba Koprivnica, učenici su slušali o astronomiji te su imali priliku gledati kroz teleskop.

Zahvaljujući stručnim vođenjima, sve su radionice uspješno ostvarene.

Hvala svima koji su sudjelovali u našem slavlju, koji su nas počastili svojim dolaskom te svima onima koji su svoje vještine i znanja podijelili s našim učenicima! A to kako su se učenici predstavili publici, ali i kasnije učili kroz igru i zabavu, svakako pogledajte u našoj fotogaleriji...