SVI PO MALO, SVATKO PONEŠTO…

Autor: Miodrag Maksimović, 25. 4. 2012.

Eko grupa, učenika razredne nastave iz Sokolovca, uz svoje redovite aktivnosti iz područja ekologije, uključila se i u akciju ,,Zelena  čistka''. Sudjelovali su svi učenici od 1.do 4. razreda.

Nakon provedenih i dobro osmišljenih aktivnosti vezanih za temu ( tlo, zrak, voda ) učenici su se uključili u akciju čišćenja okoliša škole.

Ciljevi i zadaće kojima u školi potičemo učenike na brigu za okoliš i čuvanje ljepota prirode i na taj način utječu na stvaranje navika i prenošenje znanja i aktivnosti u obitelji. Zajedničke akcije učenika otkrivaju nova saznanja, ali i važna odgojna djelovanja. Svjesni stvarnosti kojoj pripadamo i sami možemo doprinjeti da se sva ljepota prirode sačuva uz zajedničku brigu i trud. Kad to uz akcije i druženja sa prirodom i činimo, te u nastavi primijenimo, svjesni smo da će naši učenici prihvatiti kao dio svakodnevnog života.

Akcijom ,,Zelena čistka'', očistili smo okoliš škole, naučili puno o prirodi,
igrali se, zabavljali i otkrivali načine provođenja vremena u i sa prirodom.

Voditeljica Eko grupe:
                                                                                           Branka Arambašić