WORLDSKILLS CROATIA

Autor: Nataša Karlovčec, 19. 5. 2023.

Učenici osmog razreda naše škole posjedili su 12. svibnja Zagrebački Velesajam na kojem se održavao WorldSkills Croatia 2023. WorldSkills je državno natjecanje učenika strukovnih škola koji okuplja oko 400 najboljih učenika i učenica strukovnih škola koje svoje znanje i vještine pokazuju u 46 disciplina.

Na početku obilaska sudjelovali smo na predavanju HZZ-a „Kako odabrati buduće zanimanje nakon osnovne škole?“ kako bi se učenici upoznali sa zanimanjima, ponovili elemente važne pri izboru zanimanja i tako stekli znanja i prikupili informacije koje će olakšati izbor budućeg zvanja/zanimanja. Učenici su dobili korisne informacije koje trebaju slijediti i uzimati u obzir prilikom biranja daljnje škole koje će upisati. Kasnije, učenici su mogli pratiti natjecanja iz raznih zanimanja poput cvjećarstva, robotike, pekarstva, modnog dizajna i tehnologije, multimedije i slično. Također, ondje su se mogli upoznati sa svim zanimanjima. Na štandovima su prezentirani robotika, mehatronika, graditeljska tehnologija, arhitektonska tehnologija, prodajne vještine, CNC i CAD/CAM tehnologija, zdravstvena njega, soboslikarstvo i još mnogo toga.

Pored svakog štanda bio je kutak „Isprobaj novu vještinu“ gdje su naši učenici mogli probati i uživiti se u nova zanimanja te tako steći neke nove interese. Pred kraj, kratko slobodno vrijeme proveli smo u Avenue Mall centru. U Zagreb smo putovali sa OŠ Sveti Ivan Žabno. Stekli smo nova znanja, vještine, iskustva i dobro se zabavili.

Martina Gregurek