NAGRAĐENI POBJEDNICI PROLJETNOG NATJEČAJA EKOFOTKA TE NAJBOLJI U SAKUPLJANJU PAPIRA I BATERIJA

Autor: Nataša Karlovčec, 4. 7. 2023.

Ovog su proljeća učenici OŠ Sokolovac mogli slati svoje fotografije na dvije teme: „Proljeće oko mene“ i „Mojih ruku djelo“. Veću popularnost je postigla tema  „Proljeće oko mene“ te je svoje radove poslalo 7 učenika. Prva tri mjesta su osvojili sljedeći učenici:

1. Nemanja Hanžek,  1.r PŠ Velika Mučna
  2. Mia Matijašić, 5.a razred i Leon Cvrtila, 7.b razred
  3. Symona Pavković, 3.r PŠ Velika Mučna

Svoje radove su također poslali Katarina Rajić, Lea Valent, Antonio Krnjak i Luka Rajaković. Fotografija Katarine Rajić odabrana je za naslovnicu školskog časopisa Stablo radosti.

Nešto je manji broj radova stigao za temu „Mojih ruku djelo“. Prva tri mjesta su osvojili sljedeći učenici:

1. Antonio Knežević, 3.r PŠ Srijem
  2. Ana Katja Baričević, 3.r PŠ Srijem
  3. Iva Katalenić, 5.a razred

Čestitamo pobjednicima na impresivnim radovima za  koje su osvojili i male nagrade, a utješne nagrade dobili su svi sudionici natječaja.

Ovih dana podijeljene su i nagrade najboljim ekolozima u prikupljanju starog papira i baterija. Prvo mjesto u obje kategorije osvojili su učenici PŠ Veliki Botinovac te su osvojili igre i kape suradnika na natječaju Friš d.o.o iz Križevaca. Drugoplasirani su bili učenici 3. razreda, a trećeplasirani učenici 2. razreda matične škole. Impresivnom količinom su se istaknuli i četvrtoplasirani učenici PŠ Mala Mučna pa su i oni nagrađeni.

Nastavimo brinuti za prirodu i razdvajati otpad za recikliranje!