DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2024

Autor: Nataša Karlovčec, 12. 2. 2024.

.
Tijekom protekla dva tjedna učenici 1., 2., 5. i 6.a razreda matične škole sudjelovali su u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta. Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta obilježavao se 6. veljače 2024. godine pod sloganom „Gejmaj sigurno – zajedno za bolji Internet“.
Svake godine Dan sigurnijeg interneta ima za cilj podići svijest o novonastalim internetskim problemima i aktualnim pitanjima. U sklopu nastave Informatike učenici su upoznali digitalni alat Canva i izradili digitalne postere na temu Oprezno na internetu, Opasnosti na internetu i Savjeti za sigurno korištenje internetom.
Na Satu razrednika raspravljali su o načinima komunikacije, prednostima i nedostacima interneta, opasnostima koje vrebaju i načinima pomoću kojih se štitimo. Na kraju su igrali digitalne kvizove i igrice gdje su dodatno proširili svoje znanje.

Tanja Brlek Lončarek

Ove godine smo u područnim školama obilježili Dan sigurnijeg interneta u sklopu
izvannastavne aktivnosti Medijska radionica te na redovitoj nastavi informatike na kojoj smo igrali društvenu igru u koja je imala tri vrste polja pa su tako učenici uz pomoć učiteljice informatike putem pitanja, crtanja simbola i davanja savjeta za sigurniji boravak na internetu ponavljali ili naučili neke nove pojmove za sigurniji internet. Također, odradili smo radionicu naziva Balansiram čija je tema bila kako učenici balansiraju svoje slobodno vrijeme, točnije što sve rade i mogu raditi kada ne igraju videoigre, pošto je slogan ovogodišnjeg Dana Sigurnijeg Interneta – „Gejmaj sigurno“.

Maja Deskar