Održana 2. radionica tehnike disanja

Autor: Leila Zainul, 13. 3. 2024.

Danas je, 13.3.2024. god., održana 2. radionica na kojoj su učenici skupine koji sudjeluju u projektu „Svaki je dan moj novi dar“ naučili još nekoliko tehnika pravilnog disanja. Na početku su učenici s voditeljicom radionice, Anom Prentašić, ponovili naučeno s prethodne radionice. Učenici su nahranili kisikom stanice u tijelu te su se na taj način napunili novom energijom.

Saznali smo da je vizualizacija udaha i izdaha te koncentracija prilikom disanja važna tehnika u poboljšanju snabdijevanja organizma kisikom. Učenici su, također, naučili vježbe smirivanja daha uz istovremeno stajanje na jednoj nozi koje nam pomažu da uspješno preusmjerimo svoje misli s problema ili neke problematične situacije. Usmjerena svjesnost – vježba je u kojoj su njuhom/disanjem učenici doživjeli bombon prije nego što su ga okusili. U trenutku kad smo u strahu, ljutnji ili stresu, dobro je napraviti vježbu 5 stvari, kada zašutimo i počnemo najprije osluškivati stvarnost, onda promatramo stvarnost oko sebe, nakon toga usmjerimo pažnju prema okusu, zatim prema njuhu i na kraju dodirujemo predmete u bliskoj okolini. Shvatili smo da na taj način bilo koju negativnu emociju možemo umiriti... Bilo je tu i drugih vježbica, ali i štafetne igre. U 45 minuta stalo je puno korisnih savjeta te je i ovaj put poduka bila sjajna i svrsishodna zahvaljujući sjajnoj predavačici Ani.

U iščekivanju sljedeće radionice, svakako ćemo stečena znanja i usvojene vještine primjenjivati u svakodnevnici.