LIKOVNI NATJEČAJI U DRUGOM POLUGODIŠTU

Autor: Miodrag Maksimović, 18. 6. 2012.

Tijekom drugog polugodištA školske godine 2011/2012. naši su učenici učestvovali u više likovnih natječaja.

O nekima smo već pisali, a neke ćemo sada spomenuti.

Na natječaj, "Ja volim mlijeko", poslani su radovi učenica četvrtih razreda: Klaudije Raab, Ivane Radić i Nikoline Ivanković, a rezultati tog natječaja biti će poznati tek u jesen.

U natječaju "Hrvatska kulturna baština"učestvovala je naša učenica Elena Jug iz 7a razreda s tradicijskim nakitom izrađenim od slame, žita i kukuruza. Za svoj rad dobila je Zahvalnicu za učestvovanje.

Na natječaj "Lektira u slici" poslani su radovi učenica iz četvrtih razreda Josipe Krnjak, Valerije Benotić  te Lane Horvat.

Četvrti natječaj na koji  smo se javili bio je "Žabe traže kralja", na koji su poslani radovi učenica 6b razreda: Mateje Vuk, Stevane Stojanović i Valentine Hum.

Posljednji, peti natječaj na koji smo poslali radove učenika osmih razreda je "Salon stripa" u Beogradu,održat će se tek u jesen iduće školske godine pa će tada biti poznati i rezultati natječaja. Napominjemo kako ovo nije natječaj samo za škole, već je otvoreni javni natječaj na koji se mogu prijaviti svi, ali ipak postoje starosne kategorije za one mlađe od 18 godina i mlađe od 14 godina. Riječ je o jednom od najvećih salona stripa u Europi, a pošto su naši učenici iz osmih razreda nacrtali i oslikali izvrsne jednostranične stripove,  poslani su radovi Andrijana Jurkovića, Katarine Badovinac i Marije Čenić za koje nestrpljivo čekamo rezultate.

Nastavnik Likovne kulture Ante Vlašić