OBILJEŽENO 15 GODINA DJELOVANJA HRABROG TELEFONA

Autor: Miodrag Maksimović, 1. 10. 2012.

U petak 28. rujna učenici 5.b razreda radionicom Ja i moje potrebe obilježili su 15 godina djelovanja Hrabrog telefona.

Učenici su u radionici razgovarali o potrebama i željama te uočavali razliku između potreba i želja. Svoja razmišljanja su izrazili prigodnim plakatom grada koji ima sve što je djeci potrebno. Osim osnovnih potreba koje su nužne za život, kao što su zrak, voda i hrana, učenici su izdvojili i ljubav, sigurnost i prijateljstvo kao najvažnije čovjekove potrebe.

U radionici su se također upoznali s područjima rada Hrabrog telefona.

Hrabri telefon je nevladina, neprofitna organizacija osnovana 1997., a registrirana 2000. godine. Organizacija je osnovana kako bi pružala direktnu pomoć i podršku zlostavljanoj i zanemarenoj djeci i njihovim obiteljima te sustavno radila na prevenciji zlostavljanja i zanemarivanja kao i neprihvatljivog ponašanja djece i mladeži.

Jedan od programa Hrabrog telefona je savjetodavna linija za djecu otvorena za pozive iz područja zaštite djece od zlostavljanja i zanemarivanja, odgojnih savjeta iz područja roditeljstva, pitanja djece, roditelja ali i stručnjaka koji rade s djecom i obiteljima  o svim vrstama i oblicima nasilja, zanemarivanja, ali i svakodnevnih nedoumica koje prate roditeljstvo, odrastanje, odgoj i obrazovanje djece.

Svakim radnim danom linija je otvorena  u vremenu od 9 do 20 sati na besplatnom broju 0800 0800.

Savjetodavci su volonteri - studenti završnih godina humanističkih fakulteta (psihologija, socijalni rad, edukacijsko-rehabilitacijski fakultet) posebno educirani iz područja vještina telefonskog savjetovanja.

Više o aktivnostima Hrabrog telefona možete pronaći na www.hrabritelefon.hr