SKUPŠTINA OPĆINSKOG DRUŠTVA CK SOKOLOVAC

Autor: Miodrag Maksimović, 10. 10. 2012.

U petak, 6. listopada u večernjim satima u Društvenom domu u Sokolovcu održana je programsko - izborna Skupština Općinskog društva Crvenog križa Sokolovac.

Pred više od osamdesetak
okupljenih članova Crvenog križa, darovatelja krvi i aktivista,  predsjednica gđa Eufemija Špiljak pobrojala samo neke od aktivnosti koje su odrađene tijekom četverogodišnjeg razdoblja: organizirano je 8 akcija prikupljanja dragovoljno darovane krvi na kojima je prikupljeno 592 doze, zajedno sa darivanjima žitelja općine Sokolovac i na drugim mjestima (u poduzećima, Gradskoj akciji i sl).

U akciji „Solidarnost na djelu“ koja je provedena u razdoblju od 15.-20.listopada, prikupljeno je 5.930 kn novčane pomoći. U svakom selu sudjelovala su  po četiri i više učenika - ovisno o veličini sela.

U četverogodišnjem  razdoblju evidentirana su 134 dragovoljna darovatelja krvi u općini Sokolovac.. Članovi  i aktivisti Društva uključivali su se i u druge akcije u Općini  (organizirali proslavu Praznika rada, dana travnjaka i sl.), a posebno u obilasku bolesnih i potrebitih i skrbi o potrebitima.

Što se tiče financiranja rada Općinskog društva, gđa. predsjednica je istaknula podršku i pripomoć Općine Sokolovac, Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica, te Lovačke udruge "Bilogora" iz Male Mučne, g. Ranka Rižnera iz Sokolovca i druge. Pri izboru novog rukovodstva za predsjednicu društva ponovno je izabrana gđa. Eufemija Špiljak.

Najsvečaniji je trenutak nastupio kada je ravnatelj GD CK Koprivnica g. Zdravko Janković uručio DDK zahvalnice i značke za jubilarni broj darovane krvi.  Zahvalio se  svima i pohvalio rad Općinskog društva, te posebno istaknuo  velike aktivnosti podmlatka Crvenog križa iz škole Sokolovac, čiji članovi su izveli prigodan program, a koje uspješno  godinama vodi g. Verica Čuti.