Terenska nastava u Koprivnici

Autor: Miodrag Maksimović, 20. 12. 2012.

Radi realiziranja zavičajne nastave koja je propisana Nastavnim planom i programom za učenike razredne nastave matične i područnih škola organizirali smo terensku nastavu u Koprivnicu kao sjedište Županije u petak,  14. prosinca 2012.

Prilikom posjeta samome gradu tj. njegovom užem centru, pogledali smo kino projekciju animiranog filma Pet legendi redatelja Petera Ramseya u kinu Velebit koja nas je uvela u blagdansko raspoloženje. Zatim su učenici prvih i drugih razreda posjetili Gradsku knjižnicu i čitaonicu „Fran Galović“. Tamo su učenici saznali koja je razlika između gradska i školske knjižnice, koji sve odjeli u knjižnici postoje, a najviše su se oduševili, naravno, dječjim odjelom i mnoštvom slikovnica. Treći i četvrti razredi bili su u zgradi Županije gdje su imali prilike pogledati turistički film o Županiji, a nakon toga su informacije o radu županijske uprave mogli saznati od župana Darka Korena i njegovog zamjenika Ivana Pala. Nakon posjeta Županiji posjetili su koprivnički gradski muzej. U međuvremenu smo bili i na zanimljivoj izložbi jaslica u Franjevačkom samostanu te na vrlo efektnoj izložbi „Frizure kroz povijest“ u Galeriji Koprivnica. Treći razred matične škole posjetio je i poslovnicu FINE. Nakon razgledavanja razgledavanje koprivničke gradske jezgre, završili smo s terenskom i umorni , ali i puni doživljaja uputili se u Sokolovac.