ŠKOLSKI LIDRANO

Autor: Miodrag Maksimović, 21. 1. 2013.

U prvom tjednu drugoga polugodišta u školskoj knjižnici održana je školska smotra Lidrana.

Na međuopćinsku smotru povjerenstvo je uputilo pet literarnih uradaka:

·         pjesmu učenice 4. razreda  Lorene Milinković „Sreća“ (mentorica učiteljica Branka Arambašić)

·         pjesmu učenice 5.a razreda Klaudija Raab „Upitnik“ (mentorica učiteljica Biljana Novosel Gvozden).

·         priču učenice 4. razreda područne škole V. Mučna Natasije Šipka „Jesenski list“ (mentorica Ljiljana Glavina)

·         pjesmu „Suza“ učenika 6. b razreda Tomislava Mlinara (mentorica Ivana Baburek)

·         pjesmu „Jabuka“ učenika 2. razreda PŠ V. Mučna, Borne Paska (mentorica Ljiljana Glavina)

U kategoriji dramsko-scenskog izraza upućeni su:

·         dramsko-scenska igra „Dr. Jarac i Jo-Jo“  koju je napisao i s učenicima područne škole V. Mučna uvježbao naš samozatajni učitelj Stevan Turajlić

·         dramsko-scenska igra „Plavi kukuruz“ autorice Željke Horvat- Vukelja koju izvode učenici područne škole V. Botinovac pod vodstvom učiteljice Marije Plavšić

·         kazivanje poezije učenika 1. razreda matične škole Nemanje Grubića „Cvijet koji se smije“ autora Antuna Tonija Barteka (mentorica Višnja Sakulj- Savić)

·         te kazivanje poezije učenice 8.b razreda Mateje Mijatović koja je uz pomoć mentorice učiteljice Ivane Baburek pripremila pjesmu Ivana Minattija „Nekoga moraš voljeti“.

Povjerenstvo je zahvalilo svim učenicima i njihovim mentorima na uloženom vremenu i trudu  te ih pohvalilo za njihov kontinuirani rad i doprinos umjetničkom životu škole.

Čestitke svim sudionicima!