PREDSTAVLJANJE GRADITELJSKE ŠKOLE IZ ČAKOVCA

Autor: Miodrag Maksimović, 9. 3. 2013.

Za učenike osmih razreda  u četvrtak, 7.ožujka održano je kratko predavanje i predstavljanje Graditeljske škole iz Čakovca.

Tom prilikom školu je predstavio ravnatelj škole, gospodin Zoran Pazman koji je učenicima objasnio koja sve zanimanja mogu upisati u Graditeljskoj školi u Čakovcu.  Na izbor se nude zanimanja u trajanju od četiri godine a to su: građevinski tehničar, arhitektonski tehničar, geodetski  tehničar, medijski  tehničar, web dizajner, dizajner unutrašnje arhitekture i dizajner keramike i zanimanja u trajanju od tri godine: zidar, tesar, armirač, monter suhe gradnje, keramičar oblagač, podopolagač, rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima, instalater grijanja i klimatizacije, vodoinstalater, plinoinstalater, stolar, staklorezač, soboslikar-ličilac i autolakirer.

Osim raznih zanimanja Graditeljska škola iz Čakovca nudi smještaj u Učeničkom domu koji se nalazi u neposrednoj blizini srednjoškolskog centra, a nudi brojne pogodnosti o kojima je nešto više rekao gospodin Zdravko Horvat, odgajatelj u domu.

Zahvaljujemo našim gostima koji su učenicima ukazali da i u drugim županijama postoje jako dobre škole koje u svojim programima školovanja nude različita i deficitna zanimanja.