OSVOJENO 3.MJESTO NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ CRVENOG KRIŽA

Autor: Miodrag Maksimović, 22. 3. 2013.

Ovoga vikenda, točnije u subotu, 16.ožujka u prostorijama OŠ «Mihovil Pavlek Miškina» u Đelekovcu održano je Gradsko natjecanje ekipa podmlatka i mladeži Crvenog križa.

Na natjecanju je sudjelovalo 10 ekipa podmlatka iz osnovnih škola i 3 ekipe mladeži iz srednjih škola. Prije samog natjecanja, uvodnu riječ dobrodošlice zaželjela je ravnateljica škole, gđa Sonja Vuljak. Pozdrave su još uputili i načelnica Općine gđa Štefica Sirutka i član Gradskog vijeća Koprivnice gospodin Mišel Jakšić. Nakon uvodnih riječi, upriličen je kratki program kojeg su izveli učenici razredne nastave, a nakon toga predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica, dr. Dražen Sačer zahvalio je svima koji su došli na natjecanje i  poželio im uspjeh.

Sudionici natjecanja svoje znanje mogli su pokazati na pismenom dijelu gdje se provjeravao povijesni dio, te u praktičnom dijelu natjecanja u kojem su pokazali koliko su spretni i koliko vladaju znanjem pružanja prve pomoći. Iz naše škole sudjelovali su sljedeći učenici: Lorena Kolarić, Elena Jug, Nikolina Mesić, Viktoria Robotić, Kristijan Zeko i Ivana Šipka kao rezerva, sve učenici 8.a razreda.

Na kraju natjecanja postignuti su sljedeći rezultati:

PODMLADAK

1. OŠ B. Radić,  Koprivnica

2. OŠ F. Kancelak Drnje,  PŠ Josipa Generalića,  Hlebine

3. Sokolovac

4. OŠ A.N.Gostovinski, Koprivnica

5. OŠ Đ. Ester,  Koprivnica

6. OŠ Legrad

7. OŠ prof. Blaž Mađer,  Novigrad Podravski

8. OŠ Koprivnički Bregi

9. OŠ Mihovil Pavlek Miškina,  Đelekovec

10. OŠ A. Palmovića,   Rasinja

MLADEŽ

1. Gimnazija "Fran Galović" Koprivnica

2. Srednja škola koprivnica

3. Obrtnička škola Koprivnica

Prvoplasirane ekipe sudjelovat će 13.travnja na međužupanijskom natjecanju u Križevcima. Na kraju natjecanja predsjednici Ocjenjivačkih komisija dr. Šnajdar i dr. Šajatović pohvalili su sve sudionike - učenike i mentore na znanju, spretnosti i ovladavanju vještina naročito u pružanju prve pomoći.