TERENSKA NASTAVA U VELIKU MUČNU

Autor: Miodrag Maksimović, 16. 4. 2013.

U utorak, 9.4.2013. godine, područnu školu Velika Mučna posjetili su učenici 2. razreda OŠ Sokolovac, te područnih škola Veliki Botinovac i Mala Mučna. U sklopu projekta „Kud nas vode zavičajne vode“ učenici su posjetili rijeku i potoke u Velikoj Mučni.

Učenici 1. i 2. razreda i njihova učiteljica Ljiljana Glavina pripremili su srdačan doček za sve učenike i učitelje i počastili ih domaćim poslasticama. Nakon kratkog druženja u školi krenuli smo u istraživanje vodnog bogatstva naše općine. Prošetali smo uz Koprivničku Rijeku i potok Bistru, te se uputili prema izvoru vode zvanom „Koturica“. Saznali smo da je izvor slučajno otkriven 30-ih godina 20. stoljeća i od onda je na raspolaganju svima kojima je voda potrebna. Čak ni za najsušnijih ljeta nije presušio, a i mikrobiološke provjere su pokazale da je voda zdravstveno ispravna za piće i svakodnevnu uporabu. Stoga smo i mi napunili naše bočice kako bi se uvjerili u dobar okus prave izvorske vode. Na putu do izvora susreli smo daždevnjake, kao i brojne proljetnice koje su učenici sada mogli i uživo vidjeti. Šetnju smo nastavili do Šumarske kuće kod koje su se učenici malo odmorili, nakon čega smo se zaputili natrag prema školi.

Iako nas je cijelim putem pratila kiša, učenici su uživali u izletu, druženju i novostečenom znanju o bogatstvu vode koje krije naša županija.

Đurđica Holiček