OBLJETNICA ŽUPE – SURADNJA ŠKOLE I ŽUPE

Autor: Miodrag Maksimović, 26. 5. 2013.

U sklopu obilježavanja 35. obljetnice župe Presvetog Trojstva u Reki, u petak, 17. svibnja učitelji i učenici naše škole sudjelovali su u programu koji je osmislio župnik.

Upravo na poziv vlč. Marija Križanca naša se škola i uključila u ovaj projekt, zajedno sa školom Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice.

Učenici viših razreda (njih 37) pod vodstvom svojih predmetnih nastavnika sudjelovali su u nekoliko kreativnih i pedagoških radionica: misijskoj, likovnoj, karitativnoj, plesnoj i eko-radionici. Nakon radionica, učenici su svoju spretnost pokazali i u sportskim igrama: štafeti, povlačenju konopca i nogometu. Svi su učenici i u radionicama i u sportskim aktivnostima vrlo rado sudjelovali i međusobno se družili.

Ovim je načinom obilježavanja obljetnice Župe ostvarena suradnja između školskog vjeronauka i župne kateheze, ali i korelacija s ostalim školskim predmetima. Osim toga smo se i duhovno pripremili za nadolazeći župni blagdan Presvetog Trojstva, koji je jedan od najvećih temelja kršćanske vjere.

Susret smo završili zajedničkom molitvom krunice te na taj način zatražili blagoslov za cijelu našu župu i školu. Bio je to jedan lijep dan proveden u molitvi, igri, druženju i prijateljstvu.