ŠKOLSKI JESENSKI KROS- TRADICIJA ZA ČISTU PETICU

Autor: Miodrag Maksimović, 1. 10. 2013.

Školski jesenski kros održan je u srijedu 25. rujna u  šumi Polum  kod lovačkog doma „Sokol“ u Sokolovcu, nadomak Lovačke kuće.

Svi učenici škole, viših i nižih razreda te područnih škola, njih 238, proveli su ugodno prijepodne natječući se u trčanju po označenoj stazi kroz šumu, a učitelji su za to vrijeme srdačno i žustro navijali, prikupljali rezultate i organizirali ručak za sve sudionike. Učenici su se natjecali u više kategorija, a prva tri mjesta u svakoj kategoriji nagrađena su medaljama, brončanom, srebrnom i zlatnom. Ručak je financiran donacijom tvrtke Bayer koja  nam je krajem prošle školske godine  donirala  trinaest računala, projektor, black-out zavjese za informatičku učionicu i nešto  uredskog  namještaja. Ovim putem zahvaljujemo tvrtki Bayer i njihovim predstavnicima za donaciju računala i opreme jer nam to puno znači u organizaciji rada i nastave te uvelike podiže razinu kvalitete uvjeta rada u školi. Zahvaljujemo također na donaciji ručka, sokova i kolača, ali i za to što su izdvojili svoje dragocjeno vrijeme i došli na naš kros.

Cilj ovakvih akcija je podizanje svijesti o važnosti kretanja i tjelesne aktivnosti za zdrav život, poticanje na što duži boravak u prirodi, posebice zbog sve dužeg sjedenja školske djece  za računalima,  a ujedno je to  i prilika da se učenici i učitelji druže na malo drugačiji način od uobičajenog, unutar školskih zidova.

Najbolje od svega o tome kako kros doživljavaju naši učenici svjedoči i himna o školskom krosu koju su napisali učenici 7. a razreda, a glasi ovako:

Himna za kros

Mali smo sportaši mi,

Nama ništa ne fali.

Hrabri, spretni, veseli,

Na kros smo se uputili.

Trčat ćemo, znojit se,

Za prvo mjesto borit se.

Mi smo iz Sokolovca -

Mjesta punog lovaca.

Idemo pobijediti

Sa sokolima letjeti.

Dječja četo, svi u stroj,

Za svoj razred, svi u boj!

Priloženi dokumenti:
KROS_REZULTATI.docx (18.19 KB)