TERENSKA NASTAVA

Autor: Miodrag Maksimović, 1. 11. 2013.

Dana  24. listopada 2013. učenici 3.i 4.razreda OŠ Sokolovac  i  PRO Mala Mučna te učenici 1.,3. i 4. razreda PŠ Veliki Botinovac  posjetili su Zagreb.

Terenska nastava je započela razgledavanjem zoološkog vrta, igrama  u prirodi i opisivanjem parka Maksimira u jesen.  Na Trgu bana Jelačića smo pogledali  plan grada Zagreba, veliki  ulični sat, spomenik  bana Jelačića te uz zdenac Manduševac  slušali legende o nastanku imena grada. Mirno i dostojanstveno smo obišli zagrebačku katedralu. Nakon toga smo se uputili  najduljom zagrebačkom ulicom Ilicom prema Gornjem gradu gdje smo došli uspinjačom. Panoramski pogled na Zagreb ispred kule Lotrščak je bio prekrasan. Upoznali smo najvažnije ustanove Gornjeg grada među kojima je djeci najzanimljivija bila crkva Sv. Marka. Prolazili smo i  kroz znamenita  Kamenita vrata. Učenike je prilično zainteresirao i stalni postav Muzeja grada Zagreba koji u četrdeset pet tema stvara sliku grada i njegovog kulturno-povijesnog razvitka.

Uz pjesmu i natjecateljske igre u kojima su dobili i slatke nagrade, učenici su, puni dojmova i obogaćeni novim spoznajama, radosno doputovali kući.

V. Dević