ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE UČITELJA RN U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Miodrag Maksimović, 18. 11. 2013.

Dana 7. studenoga 2013. godine u našoj je školi, u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje-Zagreb voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja razredne nastave Branka Arambašić, održala Županijski skup na kojem je prisustvovalo  60 učitelja.

Na skupu je voditeljica Arambašić govorila o ,,Kurikulumu građanskog odgoja i obrazovanja'', uz naglasak na primjenu  istog u nastavi od sljedeće školske godine. Istican je značaj Građanskog odgoja i obrazovanja koji ide ususret novoj strategiji  Ministarstva  odgoja obrazovanja i sporta kao suvremeni  način  rada učenika, a koji ih priprema za uspješnije uključivanje u život i ispunjavanje potreba mladih ljudi te obrazovni sustav čini suvremenijim za budućnost. U drugome dijelu je održana Kreativna radionica izrade različitih vrsta knjižica. Radionicu je vodio Zoran Vidaković, dipl. učitelj iz OŠ ,,Grgura Karlovčana'' iz Đurđevca.

Učitelji su se prisjetili mogućnosti organizacije praktičnih radova (koji izvanredno doprinose kreativnosti učenika) i njihove organizacije u svaki nastavni predmet. Poticanje modela procesa nastave uz najplodnije nastavne situacije za razvoj sposobnosti i stvaranje vještina svakog učenika, iziskuje intenzivno vodstvo, ali i omogućuje trajna znanja i raznolikost nastavnog procesa u službi učenika. Uz ugodno druženje, obnovljena znanja  i razmjenu iskustava učitelji su, prema njihovim ocjenama, proveli korisno vrijeme u našoj školi.

Voditeljica ŽSV:

Branka  Arambašić