Smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2014.

Autor: Miodrag Maksimović, 19. 1. 2014.

U srijedu,  15. siječnja 2014. god. u školskoj knjižnici održan je školski LiDraNo.

U području dramsko-scenskog stvaralaštva  predstavili su nam se: Lorena Milinković i Jasmin Susak (mentorica Leila Zainul),  Adrian Pokos i Ivan Matijašić (mentorica Verica Dević) i Antonija Živko (mentorica Silvija Jelovčan) ; dramska skupina PŠ Velika Mučna: Mia Ban, Sara Jug, Ozren Podravac, Borna Paska, Mirta Savić i Melisa Susak (mentor Stevan Turajlić) i Nemanja Grubić i Mateja Ćućić (mentorica Višnja Sakulj- Savić).

Na međuopćinskom LiDraNu našu školu će predstavljati: Lorena Milinković kazivanjem poezije Biti djeca autora T. Ujevića i Ivan Matijašić kazivanjem poezije Carstvo srca autora F. Lovrića; dramska skupina PŠ Velika Mučna s dramsko scenskom igrom Bukva autora S. Turajlića te Nemanja Grubić i Mateja Čučić s dramsko scenskom igrom Kokoš kod frizera autorice N. Zidar.

U području literarnog stvaralaštva na školskom Lidranu sudjelovali su: Nikola Carević (mentorica Leila Zainul), Leona Sokač (mentorica Višnja Sakulj Savić), Maja Sanković (mentorica Višnja Sakulj Savić) , Klaudija Raab (mentorica Biljana Novosel Gvozden), Melita Pimenov (mentorica Biljana Novosel Gvozden), Mia Ban i Borna Paska  (mentorica Ljiljana Glavina).  Na međuopćinsku smotru upućeni su radovi:  Nije bogat koji puno ima, već onaj koji malo treba Nikole Carevića, Moja želja Maje Sanković i Škrinjica s blagom Klaudije Raab.

Čestitamo svim sudionicima!

GT